Než jsem otěhotněla, pracovala jsem jako všeobecná sestra. Už tehdy jsem měla nepravidelný režim. Když se mi narodila dcera, přidala se větší chuť na sladké. Nedostatečný spánek a často velká únava mi hubnutí taky dvakrát neusnadňovaly.

Cítila jsem se stále hůř, byla jsem během celého dne šíleně unavená a za nějakou dobu jsem dokonce přestala své dcerce stačit. Tehdy se mi rozsvítila červená kontrolka. Sedla jsem si k počítači a začala hledat nějaký jídelníček na hubnutí. Během svého hledání na internetu jsem narazila na výživovou poradnu Naturhouse.

Na stránkách jsem vyplnila a poslala online formulář. Tehdy jsem ještě netušila, že jeho odesláním se mi změní život.

Přiznávám, že na první konzultaci jsem šla s obavami a především studem, co si o mně odborníci pomyslí.

Bála jsem se, že mě výživová poradkyně odsoudí a bude si o mně myslet, že jsem doteď hledala jen výmluvy. Poradkyně mě ale uklidnila slovy, že těhotenství a starání se o dítě bývá náročné po všech stránkách. Kila navíc patří mezi největší strašáky. Zároveň mi dodala sebedůvěru, když řekla, že i na mateřské žena může zhubnout. Neměla jsem sebemenší pochybnosti o tom, že jsem udělala správně. Vrhly jsme se na vážení a sestavování jídelníčku na míru.

Dříve jsem si myslela, že ke shazování kil jsou nezbytné tvrdé restrikce v jídle a velké množství pohybu. Zpočátku se mi proto nechtělo věřit tomu, že se mi podaří zhubnout s jídelníčkem, který je nejen plný jídla, ale hlavně jsou v něm takové chuťovky jako třeba segedínský guláš, nebo dokonce zmrzlina.

Nejvíce mně potěšilo, že k přípravě jídel ze svého jídelníčku nepotřebuji žádné speciální potraviny. K dodržování dietního režimu si vystačím s běžnými snadno dostupnými potravinami.

Ke správně nastavenému jídelníčku je vhodné přidat cvičení, které pomůže se zpevněním ochablých partií, posílením zad a bříška, protažením přetížených partií. Navíc se při cvičení odreaguji a zbavím se stresu a napětí. Neměla jsem v tomto směru sebemenší problém, protože různé druhy sportů zkouším ráda už od dětství.

Líbilo se mi, jakým způsobem mám pohyb do svého života zakomponovat. Nejde o to dělat něco na sílu, ale najít pohyb, který člověka bude bavit. Začala jsem všude chodit pešky, hlavně s kočárkem. Pozvolna jsem přidala běh, který si mě získal natolik, že se mu věnuji denně. Jednou měsíčně běhám půlmaraton, a dokonce jsem zvládla i maraton.

K dalším oblíbeným sportům patří i cyklistika a spinning, také i posilovna.

Kamarádi a známí se mě často ptají, jak přesně se mi podařilo zhubnout a jestli to bylo těžké. Odpovídám jim, že se mi to podařilo díky změnám v jídelníčku a budíku.

Během mateřské dovolené ztrácím často pojem o čase. Abych nezapomněla jíst a naučila se pravidelnosti, mám v mobilu nastavené budíky, které mě během dne upozorňují, že je čas jídla. Věřím, že časem to zvládnu i bez nich. Co se týká obtížnosti hubnutí, každá změna je těžká – hlavně začátky. Pokud to ale opravdu chcete a vydržíte, výsledek rozhodně stojí za to.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *